MENÜ

DUYURU :

Bildirimlere izin vererek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

THYden Çalışanlarına Kötü Haber Geldi

Türk Hava Yolları (THY) yönetim kurulundan gelen açıklamaya göre işten çıkarılan THY personelinin geri alınmayacağını, işe geri alınma taleplerinin ise reddedildiğini söyledi.

   THY'den gelen açıklamada ise şöyle denildi: İşe gelmeyen personelin eyleminin kanun dışı işten çıkarmaların ise hukuk ibrazına uygun olarak yapılmıştır. Akti feshedilen personelin maddi zararı dikkate alınarak işe geri alınma talepleri reddeilmiştir.
  Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin ise Chp'nin kararı Anayasa Mahkemesi'ne götüreceği oradan da bir sonuç çıkmazsa konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) taşıyacaklarını söyledi.Bilindiği üzere THY personeli grev haklarını elinden alan yasanın Meclis gündemine gelmesi ile bir günlük iş bırakma kararı almış, seferler iptal olmuş ya da rötarlı kalkmıştı. Bunun üzerine aynı günün akşamı cep telefonlarına gelen mesajla işten çıkarılmışlardı.

Ekonomik Takvim

Altın fiyatları bildiğiniz gibi sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye altın fiyatları, aslında dünya genelindeki bazı parametrelere bağlıdır. Yani sadece Türkiye'ye bağlı herhangi bir piyasa altın fiyatlarını belirlememektedir. Bildiğimiz gibi dünya genelindeki borsaların açılış kapanış saatleri aynı anda olmamaktadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki altın borsasında işlemler sonlanırken, bir diğerinde henüz yeni başlamaktadır.

Altın, yatırım araçları arasında uzun vadede kazanç sağlayan güvenilir bir maden olduğundan ve dilediğiniz anda alıcı bulabileceğinizden dolayı, çok fazla tercih edilmektedir. Altın fiyatlarını aslında dünya genelindeki ekonomiler aynı anda belirler. Borsanın en güçlü ülkesi ABD'dir. Bu nedenle de altın fiyatlarında daha çok ABD etkili olmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde altın fiyatlarını, ABD'de yaşanan krizler sıkça etkilemiştir. Bu nedenle altın fiyatlarının ABD'nin çeşitli kurumlarının davranışları doğrultusunda etkilendiğini söyleyebiliriz.

Bir başka açıdan baktığımızda altın, sadece kıymetli bir maden olarak yer almamaktadır. Altın aynı zamanda bir mücevher hammaddesidir. Özellikle bazı ülkelerde, mücevhere önemli ölçüde talep vardır. Türkiye de mücevher talebi fazla olan ülkeler arasında yer alıyor. Mücevher piyasasındaki bu talepler de altın fiyatlarına etki eden bir diğer unsurdur.

Altının aynı zamanda bir maden olduğunu hesaba katarsak, endüstriyel alanda da altına ihtiyaç olduğunu görürüz. Endüstriyel ihtiyaçlar, altın fiyatlarını ufak bir oranda da olsa etkilemektedir.

Altın fiyatlarını takip etmek ve en uygun zamanda altın alımı yapmak, tabii ki yatırımcılar için en doğru seçenek olacaktır. Siz de altın fiyatlarını takip ederek yatırımınız için uygun zamanı bekleyebilirsiniz.