MENÜ

DUYURU :

Bildirimlere izin vererek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

İnternet Devi İmparatorluğunu Genişletti

İnternet devi ve en geniş arama motoru olan Google 24 saat içinde iki büyük şirketi satın alarak imparatorluğunu genişletti.

   En büyük ve en geniş kapsamlı arama motoru olan Google, ilk defa pazartesi günü duyurduğu ve tamamını satın aldığını belirttiği anlık mesajlaşma şirketi olan Meebo'dan sonra bir şirketi daha satın aldığını duyurdu. Dün yaptığı açıklamada özellikle mobil cihazlar için uygulama ve geliştirme üreten Quickoffice'i bünyesine kattığını ilan etti. Google yaptığı satın alma işlemleri için henüz bir rakam açıklamasada, Meebo için 100 milyon dolar verdiği konuşuluyor.
  Asıl soru Google ne yapmaya çalışıyor? Bir sosyal medya ağı olan Google+ ya büyük bir güç katacak olan Meebo, Google'ın sosyal medyada gücünü artırmak için yaptığı bir adım olarak görüldü. Bir sosyal medya ağı değilde sunduğu hizmetleri kullanıcılara daha pratik sunan bir platform olarak görülen Google+ bu kimliğinden sıyrılmak istiyor. Meebo'yu alarak anlık mesajlaşma ve Meebo'nun tecrübesinden yararlanmak isteyen Google, böylece Google+ nın daha çok bir sosyal medya kimliği kazanmasını sağlayacak.

Altın fiyatları bildiğiniz gibi sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye altın fiyatları, aslında dünya genelindeki bazı parametrelere bağlıdır. Yani sadece Türkiye'ye bağlı herhangi bir piyasa altın fiyatlarını belirlememektedir. Bildiğimiz gibi dünya genelindeki borsaların açılış kapanış saatleri aynı anda olmamaktadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki altın borsasında işlemler sonlanırken, bir diğerinde henüz yeni başlamaktadır.

Altın, yatırım araçları arasında uzun vadede kazanç sağlayan güvenilir bir maden olduğundan ve dilediğiniz anda alıcı bulabileceğinizden dolayı, çok fazla tercih edilmektedir. Altın fiyatlarını aslında dünya genelindeki ekonomiler aynı anda belirler. Borsanın en güçlü ülkesi ABD'dir. Bu nedenle de altın fiyatlarında daha çok ABD etkili olmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde altın fiyatlarını, ABD'de yaşanan krizler sıkça etkilemiştir. Bu nedenle altın fiyatlarının ABD'nin çeşitli kurumlarının davranışları doğrultusunda etkilendiğini söyleyebiliriz.

Bir başka açıdan baktığımızda altın, sadece kıymetli bir maden olarak yer almamaktadır. Altın aynı zamanda bir mücevher hammaddesidir. Özellikle bazı ülkelerde, mücevhere önemli ölçüde talep vardır. Türkiye de mücevher talebi fazla olan ülkeler arasında yer alıyor. Mücevher piyasasındaki bu talepler de altın fiyatlarına etki eden bir diğer unsurdur.

Altının aynı zamanda bir maden olduğunu hesaba katarsak, endüstriyel alanda da altına ihtiyaç olduğunu görürüz. Endüstriyel ihtiyaçlar, altın fiyatlarını ufak bir oranda da olsa etkilemektedir.

Altın fiyatlarını takip etmek ve en uygun zamanda altın alımı yapmak, tabii ki yatırımcılar için en doğru seçenek olacaktır. Siz de altın fiyatlarını takip ederek yatırımınız için uygun zamanı bekleyebilirsiniz.