DUYURU :

Bildirimlere izin vererek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Altın ons logosu
 • Altın Ons Fiyatı

 • Altın Ons Fiyatı

  Altın Ons


 • 2418.71


  Fiyat ($)
 • Altın Ons Değişimi
  % 0.11
 • 09:05


  Son Güncelleme
Kullanıcı Yorumları
Ekonomik Takvim
Gram Altın Grafiği

Türkiye'de genellikle altın gram olarak alınmaktadır. Ons daha çok yurtdışında kullanılan bir birimdir. Altın ons fiyatları bu nedenle tüketicinin kafasını karıştırmaktadır. Dünya piyasalarında altın fiyatları belirlenirken, ağırlık birimi olarak ons baz alınmaktadır. 1 Ons, 31.1 gram altına denk gelmektedir. Genel olarak altın yatırımında ağırlık birimi olarak ons kullanılıyor. Ons fiyatı has altının fiyatını belirlemektedir. Altın ons fiyatları belirlendikten sonra altın fiyatları şekillenmektedir. Bu nedenle altın fiyatları için altın ons fiyatlarını izleyebilirsiniz. Altın ons fiyatları dünya piyasalarında sürekli dalgalanır. Bu dalgalanmalar doğal olarak Türkiye Altın Borsası'nı da etkilemektedir. Altın ons fiyatları dünyanın tüm ülkelerinde ya aynıdır yada birbirine çok yakındır.

Altın ons fiyatları özellikle 2007 yılından beri yükselişe geçmiştir. Genel olarak dünya piyasalarına baktığımızda altın ons fiyatı kayda değer şekilde artmıştır. Altını mücevher olarak sevip, alıp evinde yatırım yapanlardan tutun da yatırımlarını çeşitli yatırım araçlarında değerlendirenlere kadar herkesin gözü altın piyasalarına dikildi. Kısaca altın onsundaki bu yükseliş birçok yatırımcıyı altına yatırım yapmaya sevk etti. Ülkemizde bir çok fonda altın fonu bulunmaktadır. Bu dünya genelinde de böyledir.

Eğer altına yatırım yapmayı düşünüyorsanız mücevher bazında altın almanız size işçilik ücreti gibi bir külfet getirecektir. Ayrıca mücevherinizi paraya çevirmek istediğinizde zarar etmiş olursunuz. Bu nedenle daha çok gram altın bazında, altına yatırım yapmanız çok daha uygun olacaktır.