MENÜ
07:56
23 Eylül, Perşembe

DUYURU :

Bildirimlere izin vererek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Sonunda bu da oldu

Sonunda bu da oldu

İkinci el araba satışındaki dolandırıcılık bir kere daha düşündürdü

  Emniyet Müdürlüğünün İzmir'de düzenlediği operasyonda bazı şahısların aile görünümü vererek güven sağladıkları ve otomobillerini alarak dolandırıcılık yaptıkları ortaya çıktı.

  Operasyonda kaydedilen bilgilere göre çete üyelerinin otomobil sahiplerini kendi lüks evlerine götürerek ağırladığı ve güven aşılayıp otomobil sahiplerinin arabalarını satın alarak dolandırdığı ortaya çıktı.Şebeke üyelerinin daha sonra satın aldıkları aracı aynı gün içinde 2 hatta 3.kişiye sattıkları ortaya çıktı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne suç duyurusunda bulunan otomobil mağdurları sonucu olay ortaya çıktı.Bunun üzerine açılan soruşturmada , eşgal bilgileri, güvenlik kameraları görüntüleri ve mağdurların verdiği bilgilerden hareketle dolandırıcılık olaylarını gerçekleştiren kişilerin hep aynı kişiler olduğunu belirledi.
   

Altın fiyatları bildiğiniz gibi sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye altın fiyatları, aslında dünya genelindeki bazı parametrelere bağlıdır. Yani sadece Türkiye'ye bağlı herhangi bir piyasa altın fiyatlarını belirlememektedir. Bildiğimiz gibi dünya genelindeki borsaların açılış kapanış saatleri aynı anda olmamaktadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki altın borsasında işlemler sonlanırken, bir diğerinde henüz yeni başlamaktadır.

Altın, yatırım araçları arasında uzun vadede kazanç sağlayan güvenilir bir maden olduğundan ve dilediğiniz anda alıcı bulabileceğinizden dolayı, çok fazla tercih edilmektedir. Altın fiyatlarını aslında dünya genelindeki ekonomiler aynı anda belirler. Borsanın en güçlü ülkesi ABD'dir. Bu nedenle de altın fiyatlarında daha çok ABD etkili olmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde altın fiyatlarını, ABD'de yaşanan krizler sıkça etkilemiştir. Bu nedenle altın fiyatlarının ABD'nin çeşitli kurumlarının davranışları doğrultusunda etkilendiğini söyleyebiliriz.

Bir başka açıdan baktığımızda altın, sadece kıymetli bir maden olarak yer almamaktadır. Altın aynı zamanda bir mücevher hammaddesidir. Özellikle bazı ülkelerde, mücevhere önemli ölçüde talep vardır. Türkiye de mücevher talebi fazla olan ülkeler arasında yer alıyor. Mücevher piyasasındaki bu talepler de altın fiyatlarına etki eden bir diğer unsurdur.

Altının aynı zamanda bir maden olduğunu hesaba katarsak, endüstriyel alanda da altına ihtiyaç olduğunu görürüz. Endüstriyel ihtiyaçlar, altın fiyatlarını ufak bir oranda da olsa etkilemektedir.

Altın fiyatlarını takip etmek ve en uygun zamanda altın alımı yapmak, tabii ki yatırımcılar için en doğru seçenek olacaktır. Siz de altın fiyatlarını takip ederek yatırımınız için uygun zamanı bekleyebilirsiniz.