MENÜ

DUYURU :

Bildirimlere izin vererek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Rakamlarla 2012

Artık 2012 yılını neredeyse bitirmek üzereyiz. Eminiz hepinizin hayatında önem teşkil eden ya da az da olsa dikkatinizi çeken bazı özel kelimeler, rakamlar olmuştur bu yıl.

Biz de sizlerle 2012 yılına dair bazı bilgileri paylaşmak istedik.

Hızlı İstatistikler

Bu yıl 315.000+ farklı kişi tarafından ziyaret edildik. 

6 milyon 747 bin+ kez tıklandık.

Bu yıl 324 adet yeni haber yayınlandı. Yaklaşık bir günde bir yazıya denk geliyor. 

İletişim sayfamız ve e-posta üzerinden bizlere ulaşan 674 mesaja cevap verildi.

Facebook’taki takipçi sayımız 3.200+

Demografik Dağılım

Dovizz.net'i ziyaret edenlere göz attığımızda oldukça ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. Elbette çok büyük bir yüzde Türkiye olarak dursa da peşi sıra Almanya, Amerika, İtalya, Fransa, Azerbaycan, İngiltere ile birlikte toplamda 98 farklı ülkeden bizleri takip eden kullanıcılarımız oldu.


Türkiye’den gelen ziyaretçilerin şehirlere göre dağılımına bakıldığında; İstanbul %27'lik bir paya sahipken, peşinden Ankara, İzmir, Kayseri, Adana, Antalya, Kocaeli, Samsun, Bursa ve Diyarbakır gelmekte.

Sistem

Site ziyaretçilerinin erişim için kullandığı sistemlere bakıldığında, %11'lik bir oranla mobil cihazlar üzerinden ziyaret edildiğini görüyoruz. 


Bizler, Dovizz.net ekibi olarak, bizlere göstermiş olduğunuz destek için sizlere ayrıca teşekkür etmek istiyoruz. 2013 yılının hepinize sağlık, mutluluk ve elbette bol kazanç getirmesini temenni ediyoruz.

Ekonomik Takvim

Altın fiyatları bildiğiniz gibi sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye altın fiyatları, aslında dünya genelindeki bazı parametrelere bağlıdır. Yani sadece Türkiye'ye bağlı herhangi bir piyasa altın fiyatlarını belirlememektedir. Bildiğimiz gibi dünya genelindeki borsaların açılış kapanış saatleri aynı anda olmamaktadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki altın borsasında işlemler sonlanırken, bir diğerinde henüz yeni başlamaktadır.

Altın, yatırım araçları arasında uzun vadede kazanç sağlayan güvenilir bir maden olduğundan ve dilediğiniz anda alıcı bulabileceğinizden dolayı, çok fazla tercih edilmektedir. Altın fiyatlarını aslında dünya genelindeki ekonomiler aynı anda belirler. Borsanın en güçlü ülkesi ABD'dir. Bu nedenle de altın fiyatlarında daha çok ABD etkili olmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde altın fiyatlarını, ABD'de yaşanan krizler sıkça etkilemiştir. Bu nedenle altın fiyatlarının ABD'nin çeşitli kurumlarının davranışları doğrultusunda etkilendiğini söyleyebiliriz.

Bir başka açıdan baktığımızda altın, sadece kıymetli bir maden olarak yer almamaktadır. Altın aynı zamanda bir mücevher hammaddesidir. Özellikle bazı ülkelerde, mücevhere önemli ölçüde talep vardır. Türkiye de mücevher talebi fazla olan ülkeler arasında yer alıyor. Mücevher piyasasındaki bu talepler de altın fiyatlarına etki eden bir diğer unsurdur.

Altının aynı zamanda bir maden olduğunu hesaba katarsak, endüstriyel alanda da altına ihtiyaç olduğunu görürüz. Endüstriyel ihtiyaçlar, altın fiyatlarını ufak bir oranda da olsa etkilemektedir.

Altın fiyatlarını takip etmek ve en uygun zamanda altın alımı yapmak, tabii ki yatırımcılar için en doğru seçenek olacaktır. Siz de altın fiyatlarını takip ederek yatırımınız için uygun zamanı bekleyebilirsiniz.