MENÜ

DUYURU :

Bildirimlere izin vererek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Liderlik için Türkiyenin 10 Şirketi

Hay Group, Liderlik için Türkiye'nin En İyi 10 Şirketi araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Listenin ilk üç sırasında Turkcell, Koç ve Unilever bulunuyor.

Dünyanın ve Türkiye'nin en büyük ve en geniş veri tabanına sahip yönetim danışmanlığı şirketi Hay Group, 2005 yılından bu yana dünya çapında "Liderlik İçin En İyi Şirketler" araştırmasını yürütüyor.

Araştırmanın 2011 yılı global sonuçları geçen Mayıs ayının başında açıklanmıştı.

Hay Group, aynı araştırmayı 2011 yılında Türkiye'de de başlattı.

Türkiye'de faaliyet gösteren 110 şirketten 813 çalışanın katıldığı çalışmanın sonuçlarına göre, Liderlik İçin Türkiye'nin En İyi 10 Şirketi şunlar:

01. Turkcell
02. Koç Holding
03. Unilever
04. Tüpraş
05. Renault
06. Ford Motor
07. 3M
08. Nestlé
09. Toyota
10. Borusan Holding

Ekonomik Takvim

Altın fiyatları bildiğiniz gibi sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye altın fiyatları, aslında dünya genelindeki bazı parametrelere bağlıdır. Yani sadece Türkiye'ye bağlı herhangi bir piyasa altın fiyatlarını belirlememektedir. Bildiğimiz gibi dünya genelindeki borsaların açılış kapanış saatleri aynı anda olmamaktadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki altın borsasında işlemler sonlanırken, bir diğerinde henüz yeni başlamaktadır.

Altın, yatırım araçları arasında uzun vadede kazanç sağlayan güvenilir bir maden olduğundan ve dilediğiniz anda alıcı bulabileceğinizden dolayı, çok fazla tercih edilmektedir. Altın fiyatlarını aslında dünya genelindeki ekonomiler aynı anda belirler. Borsanın en güçlü ülkesi ABD'dir. Bu nedenle de altın fiyatlarında daha çok ABD etkili olmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde altın fiyatlarını, ABD'de yaşanan krizler sıkça etkilemiştir. Bu nedenle altın fiyatlarının ABD'nin çeşitli kurumlarının davranışları doğrultusunda etkilendiğini söyleyebiliriz.

Bir başka açıdan baktığımızda altın, sadece kıymetli bir maden olarak yer almamaktadır. Altın aynı zamanda bir mücevher hammaddesidir. Özellikle bazı ülkelerde, mücevhere önemli ölçüde talep vardır. Türkiye de mücevher talebi fazla olan ülkeler arasında yer alıyor. Mücevher piyasasındaki bu talepler de altın fiyatlarına etki eden bir diğer unsurdur.

Altının aynı zamanda bir maden olduğunu hesaba katarsak, endüstriyel alanda da altına ihtiyaç olduğunu görürüz. Endüstriyel ihtiyaçlar, altın fiyatlarını ufak bir oranda da olsa etkilemektedir.

Altın fiyatlarını takip etmek ve en uygun zamanda altın alımı yapmak, tabii ki yatırımcılar için en doğru seçenek olacaktır. Siz de altın fiyatlarını takip ederek yatırımınız için uygun zamanı bekleyebilirsiniz.