MENÜ

DUYURU :

Bildirimlere izin vererek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

TÜSİAD a yeni başkan

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığına Muharrem Yılmaz, oybirliği ile seçildi.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin 43. Olağan Genel Kurulu sonuçlandı.

Ümit Boyner'in yerine seçilen yeni başkan belli oldu.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Muharrem Yılmaz seçildi.

TÜSİAD üyelerinin oyları sonucunda, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz oldu.

TÜSİAD'ın 43. Genel Kurulu'nda Divan Başkanı olan Sedat Aloğlu, seçim sonuçlarını, "Gerek yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ki (sayıları) 12'ye çıkmıştı biliyorsunuz, gerek denetleme kurulu üyeleri oybirliği ile seçilmişlerdir. Bunları kendilerine tebliğ ettim" dedi.

Muharrem Yılmaz, "TÜSİAD Başkanlığının kolay bir görev olmadığını biliyorum'' dedi.

Gül, Yılmaz'ı tebrik etti

Bu arada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TÜSİAD Başkanlığı'na seçilen Muharrem Yılmaz'ı tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Gül, Yılmaz'a telgraf göndererek tebrik etti ve başarılar diledi.

Ekonomik Takvim

Altın fiyatları bildiğiniz gibi sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye altın fiyatları, aslında dünya genelindeki bazı parametrelere bağlıdır. Yani sadece Türkiye'ye bağlı herhangi bir piyasa altın fiyatlarını belirlememektedir. Bildiğimiz gibi dünya genelindeki borsaların açılış kapanış saatleri aynı anda olmamaktadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki altın borsasında işlemler sonlanırken, bir diğerinde henüz yeni başlamaktadır.

Altın, yatırım araçları arasında uzun vadede kazanç sağlayan güvenilir bir maden olduğundan ve dilediğiniz anda alıcı bulabileceğinizden dolayı, çok fazla tercih edilmektedir. Altın fiyatlarını aslında dünya genelindeki ekonomiler aynı anda belirler. Borsanın en güçlü ülkesi ABD'dir. Bu nedenle de altın fiyatlarında daha çok ABD etkili olmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde altın fiyatlarını, ABD'de yaşanan krizler sıkça etkilemiştir. Bu nedenle altın fiyatlarının ABD'nin çeşitli kurumlarının davranışları doğrultusunda etkilendiğini söyleyebiliriz.

Bir başka açıdan baktığımızda altın, sadece kıymetli bir maden olarak yer almamaktadır. Altın aynı zamanda bir mücevher hammaddesidir. Özellikle bazı ülkelerde, mücevhere önemli ölçüde talep vardır. Türkiye de mücevher talebi fazla olan ülkeler arasında yer alıyor. Mücevher piyasasındaki bu talepler de altın fiyatlarına etki eden bir diğer unsurdur.

Altının aynı zamanda bir maden olduğunu hesaba katarsak, endüstriyel alanda da altına ihtiyaç olduğunu görürüz. Endüstriyel ihtiyaçlar, altın fiyatlarını ufak bir oranda da olsa etkilemektedir.

Altın fiyatlarını takip etmek ve en uygun zamanda altın alımı yapmak, tabii ki yatırımcılar için en doğru seçenek olacaktır. Siz de altın fiyatlarını takip ederek yatırımınız için uygun zamanı bekleyebilirsiniz.