MENÜ
07:55
23 Eylül, Perşembe

DUYURU :

Bildirimlere izin vererek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Pamuk primi ödemeleri bu hafta yapılacak

Pamuk primi ödemeleri bu hafta yapılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İnşallah pamuk primi ödemelerini bu hafta perşembe, en geç cuma günü yapıyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin il kongresinin ardından, Şanlıurfa Valiliği'ne gitti.

Erdoğan şöyle konuştu:

"İnşallah pamuk primi ödemelerini bu hafta perşembe, en geç cuma günü yapıyoruz. Toplamda 463 milyon lira Şanlıurfa'ya pamuk primi parası giriyor. Bizim iktidarımız bu. Yolsuzlukların iktidarında bu paralar olur mu? Biz
karşılıksız para basmıyoruz, evelallah her şeyin karşılığı var. Sizinle yürüyoruz. Yeter ki benim vatandaşım kayıtdışı ekonomide yer almasın, yeter ki kayıtdışı yapmasın. Her şeyi helalinden yapmalıyız ve asla meşru olmayan yollara
tevessül etmemeliyiz.

Sizler bunun bilinci içerisindesiniz. Bunun bilinci içinde olduğunuz için bize neyi teslim ederseniz bilin ki size bu fazlasıyla döner."

Altın fiyatları bildiğiniz gibi sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye altın fiyatları, aslında dünya genelindeki bazı parametrelere bağlıdır. Yani sadece Türkiye'ye bağlı herhangi bir piyasa altın fiyatlarını belirlememektedir. Bildiğimiz gibi dünya genelindeki borsaların açılış kapanış saatleri aynı anda olmamaktadır. Dünyanın herhangi bir yerindeki altın borsasında işlemler sonlanırken, bir diğerinde henüz yeni başlamaktadır.

Altın, yatırım araçları arasında uzun vadede kazanç sağlayan güvenilir bir maden olduğundan ve dilediğiniz anda alıcı bulabileceğinizden dolayı, çok fazla tercih edilmektedir. Altın fiyatlarını aslında dünya genelindeki ekonomiler aynı anda belirler. Borsanın en güçlü ülkesi ABD'dir. Bu nedenle de altın fiyatlarında daha çok ABD etkili olmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde altın fiyatlarını, ABD'de yaşanan krizler sıkça etkilemiştir. Bu nedenle altın fiyatlarının ABD'nin çeşitli kurumlarının davranışları doğrultusunda etkilendiğini söyleyebiliriz.

Bir başka açıdan baktığımızda altın, sadece kıymetli bir maden olarak yer almamaktadır. Altın aynı zamanda bir mücevher hammaddesidir. Özellikle bazı ülkelerde, mücevhere önemli ölçüde talep vardır. Türkiye de mücevher talebi fazla olan ülkeler arasında yer alıyor. Mücevher piyasasındaki bu talepler de altın fiyatlarına etki eden bir diğer unsurdur.

Altının aynı zamanda bir maden olduğunu hesaba katarsak, endüstriyel alanda da altına ihtiyaç olduğunu görürüz. Endüstriyel ihtiyaçlar, altın fiyatlarını ufak bir oranda da olsa etkilemektedir.

Altın fiyatlarını takip etmek ve en uygun zamanda altın alımı yapmak, tabii ki yatırımcılar için en doğru seçenek olacaktır. Siz de altın fiyatlarını takip ederek yatırımınız için uygun zamanı bekleyebilirsiniz.