16:59
28 Kasım, Pazartesi

DUYURU :

Bildirimlere izin vererek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

halkbank
 • Halkbank ABD Doları Fiyatı

 • Dolar

  ABD DOLARI


 • 18.5430


  ALIŞ
 • Dolar Değişimi
  % -0.06
 • 18.8430


  SATIŞ
Akbank logosu Denizbank logosu Finansbank logosu Garanti Bankası logosu Halkbank logosu KuveytTürk logosu İşbank logosu Ziraat Bankası logosu Yapıkredi Bankası logosu Vakıfbank logosu Şekerbank logosu Teb logosu AlbarakaTürk logosu Anadolubank logosu HSBC logosu

BANKA ADI

SATIŞALIŞ

BANKA ADI

SATIŞALIŞ
Kullanıcı Yorumları

Ekonomik Takvim
Halkbank Gram Altın Grafiği
Halkbank Euro Grafiği

Günümüz şartlarında yatırım araçlarının da çoğalması ve yatırım yapmanın kolaylaşması sayesinde yatırımcılar, nakit paralarını evde bekletmek yerine, yatırım yaparak çoğaltmayı tercih ediyorlar. Türk lirası hesabınız vadeli bile olsa, sadece öngörülen faiz oranlarıyla paranız değerlenecektir. Oysa dövize yatırım yaptığınızda piyasadaki dalgalanmaları iyi takip ederek, hem yatırdığınız dövizin vadesinden hem de değerinin artışından paranızı çoğaltabilirsiniz. On yıllar öncesinden başlayan dövize yatırım yapma trendi, her ne kadar altının cazibesi altında kalsa da hala dikkat çekiyor. Uzun veya kısa vadeli yatırımlarınızı döviz ile değerlendirenler genellikle dolar almayı tercih ediyorlar. Halkbank müşterileri yada halkbank kullanmak isteyen potansiyel yatırımcılar için halbank dolar hesapları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Halkbank dolar hesabı açmak istiyorsanız, herhangi bir Halkbank şubesinden yardım alabilirsiniz.  Halkbank dolar hesapları Halkbank Vadeli YP veya Halkbank vadesiz YP olarak ikiye ayrılıyor. Halkbank Dolar hesapları Halkbank vadesiz YP hesabınız ile, Halkbank dolar yatırımınız üzerinden dilediğiniz an işlem yapabilirsiniz. Bunun yanında bu hesap üzerinden Eurobond alma imkanınız da bulunuyor. Halkbank Vadeli YP hesabınız size risksiz bir şekilde döviz getirisi sunuyor. Cazip faiz oranları sunan Halkbank dolar yatırımı için uygun bir banka. Bunun yanında faiz oranlarındaki değişimlerden de uzun vadeli yatırımlarınızda etkilenmiyorsunuz. Vadesi dolan yatırımınız, vade sonunda dilerseniz tekrar belirlediğiniz süreye uygun şekilde vadeye aktarılıyor veya belirlediğiniz hesaba yatırıla da biliyor. Dikkat etmeniz gereken nokta halkbank dolar hesabınızdaki yatırıma ne zaman ihtiyaç duyacağınızdır. Zira, vadesinden önce çekilen dolarınız dolayısıyla maalesef vadeden faydalanamıyorsunuz.

Dolar, ekonomik yatırımların temelini oluşturur. Sürekli dalgalanan bir yapısı olsa da genellikle dolar fiyatı artış eğilimindedir. Dolar dünya genelinde son derece önemli bir para birimidir. Peki dolar neden bu kadar önemli? Doların önemi aslında birçok yatırım aracının fiyatının dolar cinsinden belirlenmesinden kaynaklanmaktadır.

Dünya'da ve Türkiye'de döviz yatırımcıları düzenli olarak dolar fiyatını takip ederler. Dünya genelindeki ekonomik dalgalanmalar ve gelişmeler, dolar fiyatına etki etmektedir. En çok da ABD ekonomisi dolar fiyatını belirler çünkü dolar Amerika'nın ulusal para birimidir.

Dolar fiyatının belirlenmesi aslında iki para birimi arasındaki karşılıklı değere bağlı olmaktadır. Yani ülkeler arasındaki para birimleri dolar fiyatını ülke bazında belirler. Peki Türk lirası ile Amerikan doları arasındaki farkı ne belirler? Bu birkaç ana nedene bağlıdır. Birincisi faiz oranlarıdır. Faizin yüksek olması, o ülkenin parasının değerlendiği anlamına gelmektedir. Bu da iki ülke para birimleri arasındaki farkın, faizin yüksek olduğu ülkelerde daha fazla olduğu anlamına gelmektedir. Amerika'da faizlerin artması dolar fiyatının artacağı anlamına gelir.

Dolar fiyatını belirleyen bir diğer etken de Amerika ekonomisinin iyi gitmesidir. Amerikan ekonomisinin iyiye doğru gitmesi, yatırımcıların Amerika'da yatırımlarını değerlendirmek istemelerine neden olur.

Dolar fiyatını takip etmek de son derece kolaydır. Günlük aldığınız gazetelerden veya internet üzerinden dolar fiyatını rahatlıkla takip edebilirsiniz. Dolar fiyatını takip ederken bir yandan da Amerika'daki ve Türkiye'deki ekonomik gelişmeleri takip etmekte son derece önemlidir.